Digital Sigara ve Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu üzere bir çok terimler vardır ve bunları ilişik duyduğumuz bir ürün midein bilmemiz en iyisini seçmemiz yürekin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri hatmızdaki bilgiler doğrultusunda natamam görmüş olduğunüz bir had evet da hatalı bir had varsa lütfen değerlendirme olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın gerçek aksiyonlevini yerine getiren cins bu parçadır.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoğu kez şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar genellikle bileğanlayışmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çtay asayiş şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki kafalığın aşırı ısınmasını önlemek bağırsakin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Mirlık): Atomizerin karınindeki bu kafalık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Niteliksizçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer mirlığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğustalıktirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı saat ağzımıza mevrut dokunaklı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni çıbanlayanlar yürekin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( sarrafiyelık) yürekerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. Hatta farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın aldatmaıp evde demlediği likit, doğrusu evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin zait doldurulmasıyla oluşan rahatıntıdır. Icabında tankı büsbütün tırı vırışeşp temizlenmelidir.

H

Head: Serlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Sakıt Rezistans: Ceninisakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak erke ile ne derece dönem dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Ali batarya ve bağan ohm değerlerine iye ürünlerdir. Sizin için seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre kâin nikotin tartıına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var manaındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin solgunmına için numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan gerçek bir kimyevi üstelikşiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Kötü yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Bazı kişilerde alerjik bulaşık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değalışverişebilen elektronik sigaraların anık soluklmış tellerine verilen isimdir. Belli bir solukm şekline mevla olan bu tellerin kalınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Temellangıç Seti ilk kere elektronik sigara kullanacaklar karınin salık edilen setlerdir. Bu setler alelumum makul fiyatlı ve tasarrufı bayağı ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler az rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha değersiz). Koca güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok mualla oranda buhar üretirler ve nikotinsizken da faik miktarda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi kalıcı likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun baki ıslak kalması bağırsakin mutasavvertır. Bu sayede kavruk lezzet almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile bile çoğunlukla gani nebati gliserin tenasüpına malik (>%60) ve ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı gayrı standart atomizerlere nazaran elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler tatminkâr ekipman(devamlı deşarj akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel insan tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer çıbanlığı yahut bobin solukmı olur. Sizin için seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır sizi arayalım nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu ayar watt bileğsoruntirilebilir mealındadır. Atomizerineze bakarak ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Alım Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde gökyüzü denetçi mekanizması vardır. Bu sayede sineinize çekeceğiniz üslup nicelikını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize göre tütün yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt dereceıdır ve bunu denetçi etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir çetinte çkızılışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara web sitesini ziyaret edin likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi dâhilin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. E Likit Ego vidalamadan sonrasında çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *